140 LAT HISTORII VITKOVICE MILMET S.A. 28. 4. 2022

140 LAT HISTORII  VITKOVICE MILMET S.A.

W dniu 28 kwietnia 2022 a więc w roku jubileuszu 140-lecia powstania dawnej Huty Milowice a obecnie Vitkovice-Milmet  S.A w Sosnowcu w Pałacu Schoena odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej 140 lat historii Milmetu i 100 lat rozpoczęcia produkcji butli stalowych wysokociśnieniowych.

Wystawę otworzył Prezes Zarządu Vitkovice-Milmet S.A. Pan Jerzy Kościelniak, wraz z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Cylinders Holding Panem Janem Svetlikiem.

Zarówno Pan Jerzy Kościelniak jak również Pan Jan Světlík w swoich wystąpieniach przedstawili historię firmy oraz własnego ponad czterdziestoletniego udziału i pracy w zarządzaniu firmą Vitkovice-Milmet  i czeskim Cylinders-Holding.

Na tą uroczystość zostali zaproszeni byli i obecni pracownicy Milmetu, a honorowymi gośćmi byli Pan Robert Magdziarz V-ce Wojewoda Śląski, oraz Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński. W uroczystości otwarcia udział wzięli również Prezydenci Miast ościennych oraz posłowie sejmu RP.

Przed rozpoczęciem zwiedzania wystawy wszystkim zgromadzonym uczestnikom zaprezentowano krótki  film pokazujący dorobek kilku pokoleń pracowników dawnej Huty Milowice a obecnie  Vitkovice-Milmet. Była to znakomita  okazja do przywołania wspomnień z własnego dorobku i wkładu pracy w 140- letnią historię firmy jak również wirtualny powrót do jej przeszłości i obejrzenia dorobku ostatnich kilku lat.

Również była to okazja do spotkania dawnych kolegów z pracy. Po obejrzeniu kadrów filmowych z dorobku firmy i własnego wkładu u wielu osób pojawiły się wspomnienia i zakręciła się łza w oku.

Podsumowując 140-letnią historię firmy i 100-letnie doświadczenie w produkcji butli stalowych wysokociśnieniowych nie możemy pominąć faktów że:

W czasie swojej dotychczasowej historii spółka wyprodukowała i sprzedała:

1. Butli na gazy techniczne  dużego litrażu: 6 mln. szt.

2. Butli na gazy techniczne małego litrażu 8,0 mln. szt.

3. Butli propan-butan 30,0 mln szt.

Zatem podsumowujemy 140 letni etap działalności firmy , aby rozpocząć nowy dla kolejnych generacji na kolejne dziesięciolecia.


Rys  historyczny    http://www2.vitkovice-milmet.pl/pliki/Kolaudacja.mp4   


Wystawa    http://www2.vitkovice-milmet.pl/pliki/140lat.mp4


 
Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Ostrzeżenie
Zamknąć