Ostrzegamy przed koniecznością przestrzegania wysokiej czystości wewnętrznej powierzchni butli wysokociśnieniowych. 8. 6. 2023

 Ostrzegamy przed koniecznością przestrzegania wysokiej czystości wewnętrznej powierzchni butli wysokociśnieniowych.

    Zwracamy  uwagę na ryzykowne stosowanie nieodpowiednich butli przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Opierając się na doświadczeniu rynkowym, Vítkovice Milmet ostrzegają producentów żywności, że na przykład stosowanie butli wysokociśnieniowych, które wcześniej były używane do gaśnic śniegowych, nie jest zgodne z przepisami dotyczącymi przemysłu spożywczego w tym warzenia piwa. Na przykład czystość powierzchni wewnątrz butelki ma wpływ na jakość sprzedawanego piwa, ale także na zdrowie ludzi.

Ostatnio na rynku zaczęto wykorzystywać do celów spożywczych butle, które nie zostały wyprodukowane do tych zastosowań. Ponadto mogą to być butle, które nie są odpowiednio oznakowane lub nie jest jasne, kiedy były ostatnio legalizowane. Milmet zwrócił uwagę producentom żywności i browarom na ten fakt, ponieważ takie zachowanie może nie tylko zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi, ale potencjalny incydent może rzucić negatywne światło na całą branżę spożywczą. Zdrowie i bezpieczeństwo są najwyższym priorytetem dla Cylinders Holding Group.

Butle importowane z krajów pozaeuropejskich lub butle używane do innych zastosowań gazowych,  lub butle które były używane przez długi okres, mogą również mieć problemy z wewnętrzną czystością. Niestety, wewnętrzna czystość butli i zawartość ewentualnych zanieczyszczeń nie są odpowiednio sprawdzane i mogą naruszać europejskie przepisy dotyczące kontaktu z żywnością lub przepisy dotyczące zastosowań medycznych.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2024
Ostrzeżenie
Zamknąć